logo
Türkçe İngilizce
logo

DSEI-2017

Yankar Marine olarak Londra'da düzenlenen DSEI-2017 Savunma Sanayi Fuarına katılarak ikili görüşmelerde bulunduk.

Özel Harekat Malzemeleri konusunda yeni temsilcilikler adına çok önemli gelişmelere sahne olan fuarda özellikle su altı operasyonları için geliştirilmiş yeni ürünleri test etme imkanı da bulduk. Bu konuda önümüzdeki dönemde önemli gelişmelerin olabileceğini de ayrıca belirtmek istiyoruz. 

Fuarın en önemli konseptlerinden biri de son yılların en gözde konularından biri olan insansız araçlardaki gelişmelerdi. Birçok firma konsept dizayn ya da prototip aşamasında olan ürünlerini sergilerken bazı firmalar gerçeklemiş oldukları ürünlerle ön plana çıktı. 

Özellikle insansız suüstü ve sualtı araçları konusunda önümüzdeki birkaç yıl içerisinde küresel marketin çok hızlı bir şekilde büyüyeceğini değerlendiriyoruz. Bu konuyla ilgili olarak da yerli firmalarla görüşerek, bu pazardan ne şekilde pay alınacabileceği konusunda yol haritalarının belirlenmesi çalışmalarında yer almak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. 


 

DIMDEX-2018

Katar'da 12-14 Mart 2018 tarihlerinde yapılan Uluslarası Savunma Sanayi Fuarı DIMDEX 2018'de katılımcı olarak yerimizi aldık. 

Fuar organizatör firması tarafından yapılan bildirimlere göre DIMDEX 2018’de 40 ülkeden 200 civarı savunma sanayi firması, 380 resmi heyet ve 90 ülkeden katılımcı ağırlandı.

Ülkemiz ise hem fuara 33 firma ile katılarak hem de fuar süresince imzalanan ve toplam değeri 800 milyon USD olarak gerçekleşen ihracaat sözleşmeleri ile küresel savunma sanayi pazarındaki iddiasını ortaya koydu. 

Biz de yaptığımız görüşmelerde özellikle Körfez Ülkelerinin ülkemiz firmalarına olan ilgisine yakından şahit olduk. DIMDEX 2018 süresince müteakip dönemde bölgesel pazar olarak bu coğrafyada bulunmanın önemi bir kez daha anlaşılmış oldu. 


 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller yankarmarine.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2022